Giriş Yap Kayıt Ol
Gündem Haberleri | Mordoğan Ve Türkiye Rehberi
  Gündem Haberleri Kategorisi
  Balıklıovanın Sevilen Esnafı Hayatını Kaybetti DETAY
  Balıklıovanın ...

  Balıklıova'nın sevilen esnafı namı değer Özal Yılmaz Çınar hayatını kaybetmiştir.Tüm sevenlerinin başı sağolsun...

  Nükhet Duru Konseri DETAY
  Nükhet Duru Konseri

  Bu yıl 12.kez düzenlenen  kösedere üzüm şenliğinin final gecesi Nükhet Duru konseriyle son buldu.Tüm gün boyunca yapılan etkinliklerle bu yıl 12.kez düzenlenen Kösedere Üzüm Şenliği Nükhet Duru'nun sahne almasıyla son buldu.Kösedere çok sayıda Mordoğan ve Karaburun'lunun Kösedere'ye gelmesi dışında aynı zamanda çevre bölgelerden hatta il dışından da ziyaretçileri ağırladı.   Eğlencenin tavan yaptığı konser renkli görüntülerle ve yoğun katılımla son bulurken şimdiden 13.kez düzenlenmesi beklelenen Kösedere Üzüm Şenliği beklenir oldu.  

  Mordoğan Vapur Seferleri Başlıyor DETAY
  Mordoğan Vapur ...

  Her sene olduğu gibi bu yaz sezonu da karşılıklı olarak İzmir,Foça Ve Mordoğan'a vapur seferleri 15 Haziran'dan itibaren başlıyor.Gerçekleşecek seferler sayesinde Mordoğan'ı turistik olarak günibirlik tur şeklinde,tertemiz deniz havasını içine çekerek tanımak isteyenler için büyük bir fırsat.Üstelik bilet fiyatları da oldukça uygun! Tek gidiş Foça 12 TL iken,tek gidiş İzmir ise 18 TL olarak belirlenmiştir.

  Mordoğanda Bayram Yoğunluğu DETAY
  Mordoğanda Bayram ...

  Bayram tatilinin 9 güne uzatılmasıyla birlikte tatilcilerin yine gözdesi bu Bayram'da Mordoğan olmaya devam etti.Sahiller bu bayram sezonu da doldu taştı.Tatilciler bu bayram sezonu da yine Ardıç plajı başta olmak üzere manal,ayıbalığı ve Küçükbahçe gibi koyları tercih etmeye devam etti.Yaklaşık 7000 kişinin beldeye akın ettiği bayram tatilinde yaz sezonu döneminde bu sayının en az 3 katına çıkması bekleniyor. Özellikle son dönemlerde fiyatların daha uygun ve hesaplı olması sebebiyle Mordoğan ve Karaburun en çok tercih edilen tatil Beldelerinden biri olmayı sürdürüyor.

  Mordoğanda Korkutan Deprem DETAY
  Mordoğanda ...

  Az önce meydana gelen depremin Kandilli Rasatanesinden yapılan açıklamaya göre merkez üssü'nin Menemen olduğu ve 4.4 şiddetinde olduğu belirtildi.Deprem yaklaşık 6 saniye sürerken İzmir'in büyük bir bölümünde oldukça şiddetli hissedildi. 27.01.2019 tarihinde 06:15'te ise Merkez üssü Akhisar olan 4.3 ve hemen ardından ise merkez üssü yine Menemen olan 3.9 iki deprem daha meydana geldi.Meydana gelen depremlerde can ve mal kaybı bulunmamaktadır.

  Hatay Karaca Vefat Etti DETAY
  Hatay Karaca Vefat ...

  Mordoğan Köyü eşrafından Hatay Karaca geçirmiş olduğu amelliyat sonrasında tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetmiştir.Cenazesi yarın(28.11.2018) öğle namazını mütakip Mordoğan Köyü Ayşe Kadın Camiinden kaldırılacaktır.Sevenlerine sabır ve başsağlığı dileriz.

  İzmir Atatürkü Böyle Andı DETAY
  İzmir Atatürkü ...

  Ata'mızın 80. ölüm yıldönümü dün tüm yurtta ona olan sevgi ve bağlığın ne kadar kuvvetli olduğu gösterilerek anıldı.İzmir Alsancak'da ise binlerce kişi ellerinde Atatürk resimleriyle kordon boyunca yürüdüler.Dünkü bu anma töreni aynı zamanda İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin facebook sayfasından da canlı olarak yayınlandı.Yine Mordoğan Rehberi sayfamızdan da alıntı yapılarak yayınlandı. Onun düşüncelerini,fikirlerini her daim yaşatacağız.Kendi cümleleriyle Türkiye Cumhuriyet'i Sonsuza kadar payidar kalacak...  

  Duman Kayboldu! DETAY
  Duman Kayboldu!

    Mordoğan ve Civarında gören vatandaşlarımızın sitemizdeki herhangi bir iletişim yöntemiyle(Whatsup,facebook...)bizlere ulaşmasını rica ediyoruz Düzeltme: Duman bugün Mordoğan Ardıç'ta bulunmuştur.Konuyla ilgili yardımcı olan ziyaretçilerimize teşekkür ederiz.

  Ekrem Hayri Arıkan Vefat Etti DETAY
  Ekrem Hayri Arıkan ...

  Bir süredir İstanbul'da bir hastane de tedavi altında tutulan Ekrem Hayri Arıkan maalesef bu gün hayatını kaybetmiştir.Cenazesi 22 Ekim Pazartesi günü öğle namazını mütakip Mordoğan Köyü Caminden kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin.  

  Karaburun Seyahat Sefer Saati Değişikliği DETAY
  Karaburun Seyahat ...

  15.10.2018 tarihinden itibaren İzmir'den kalkacak olan son araç saat 19:30'da hareket edecektir.Karaburun'dan kalkacak son araç ise saat 19:00'da hareket edecektir.

  Whatsapp Mesaj Hattımız Devrede! DETAY
  Whatsapp Mesaj ...

  Mordoğan severleri bir araya topladığımız sitemizde bugünden itibaren bizlere ulaşabileceğiniz canlı destek hattımızı sitemizin sağ alt tarafında görebilirsiniz.Bunun dışında bizlere cep telefonunuz üzerinden whatsapp uygulaması ile de anında ulaşabilirsiniz.Peki bizlere canlı ulaşarak ne yapacaksınız? Firmanızın sitemize eklenmesini talep edebilir ve gerekli bilgileri bu bölümden ulaştırabilirsiniz. Reklam taleplerinizi buradan iletebilirsiniz. Sitemiz hakkında görüşlerinizi buradan paylaşabilirsiniz Mordoğan hakkında bizilere haberlerinizi ulaştırabilir ve sesinizi başta Mordoğan'lılar olmak üzere tüm Dünyaya duyurabilirsiniz.  

  İdris Azman Vefat Etmiştir DETAY
  İdris Azman Vefat ...

  Eğlenhoca eşrafından İdris Azman Azman vefaat etmiştir, Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun, Cenazesi 06 Ekim Cumartesi öğle namazını müteakip defnedilecektir.Allah rahmet eylesin.    

  Mordoğan Ova Yolunda Feci Kaza DETAY
  Mordoğan Ova ...

  Mordoğan Ova Yolu mevkiinde bu sabah meydana gelen kazada 2 kişi ağır şekilde yaralandı.Çöp kamyonuna arkadan çarpan araç,aracın arkasında emekçi olarak çalışan 2 kişiyi yaraladı.Yaralıların durumu ciddiyetini korurken,arkadan .çarpan araç sürücüsü ise aniden fenalaşması  sonucunda kazanın olduğu iddaa edilmektedir.

  Mordoğan Sokakları! DETAY
  Mordoğan ...

  Mordoğan güneşin mor doğduğu,eşsiz tabiatıyla özellikle solunum yolu rahatsızlıklarında doktorların bile önerdiği o eşssiz belde.Aylardır bitmek bilmeyen koca bir şantiyeye dönüştü!Elbette tüm yapılanların Mordoğan'ın gelişmesi,alt yapısnın iyileştirilmesi için yapılmakta ancak nasıl olur da ara sokaklar aylarca bu halde bırakılabilir inanın aklım almıyor.Bahsettiğim sokaklar Mordoğan'ın köyünde yada uzağına düşen yerlerde değil tam tersi merkezin de yer alan sokaklar.Hele bir de tüm bunların üzerine yağmur yağdığında sokaklar resmen çamur deryasına dönüyor.Buradan yetkililere daha iyi,daha yaşanabilir bir Mordoğan için çağrıda bulunuyoruz.Bir an önce bu işin çözüme kavuşturulması gerektiğini önemle vurgulayarak Mordoğan'ımıza bu resmin yakışmadığını hatırlatmak istiyoruz. 

  Mordoğanda Planlı Elektrik Kesintisi DETAY
  Mordoğanda Planlı ...

  Mordoğan Mahallesi'nin tamamında bugün(03.03.2018) 11:00-12:00 arası trafo bakımı yapıalacağından dolayı elektrik kesintisi meydana gelecektir.Yine aynı gün içerisinde Çatalkaya Mevki,Mordoğan İskelesi,Ardıç Ve Azmak Kısmında 12:00-15:00 saatleri arasında tesis çalışması yapılacağı için elektrik kesintisi yapılacaktır. 05.03.2018 tarihinde ise HASEKİ-SARPINCIK-PARLAK-SALMAN-DENİZGİREN-KÜÇÜKBAHÇE-YAYLA-HAMZABÜKÜ-BADEMBÜKÜ-YENİASIR SİTESİ VE CİVARI-DENİZ KUVVETLERİ LOJMANI VE ÖZEL TRAFOLU ABONELER için 10:00-17:00 arası elektrik kesintisi uygulanacaktır. Açıklama Gediz Elektrik tarafından yapılmıştır.