Giriş Yap Kayıt Ol
Gündem Haberleri | Mordoğan Ve Türkiye Rehberi
  Gündem Haberleri Kategorisi
  İzmir Atatürkü Böyle Andı DETAY
  İzmir Atatürkü ...

  Ata'mızın 80. ölüm yıldönümü dün tüm yurtta ona olan sevgi ve bağlığın ne kadar kuvvetli olduğu gösterilerek anıldı.İzmir Alsancak'da ise binlerce kişi ellerinde Atatürk resimleriyle kordon boyunca yürüdüler.Dünkü bu anma töreni aynı zamanda İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin facebook sayfasından da canlı olarak yayınlandı.Yine Mordoğan Rehberi sayfamızdan da alıntı yapılarak yayınlandı. Onun düşüncelerini,fikirlerini her daim yaşatacağız.Kendi cümleleriyle Türkiye Cumhuriyet'i Sonsuza kadar payidar kalacak...  

  Duman Kayboldu! DETAY
  Duman Kayboldu!

    Mordoğan ve Civarında gören vatandaşlarımızın sitemizdeki herhangi bir iletişim yöntemiyle(Whatsup,facebook...)bizlere ulaşmasını rica ediyoruz Düzeltme: Duman bugün Mordoğan Ardıç'ta bulunmuştur.Konuyla ilgili yardımcı olan ziyaretçilerimize teşekkür ederiz.

  Ekrem Hayri Arıkan Vefat Etti DETAY
  Ekrem Hayri Arıkan ...

  Bir süredir İstanbul'da bir hastane de tedavi altında tutulan Ekrem Hayri Arıkan maalesef bu gün hayatını kaybetmiştir.Cenazesi 22 Ekim Pazartesi günü öğle namazını mütakip Mordoğan Köyü Caminden kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin.  

  Karaburun Seyahat Sefer Saati Değişikliği DETAY
  Karaburun Seyahat ...

  15.10.2018 tarihinden itibaren İzmir'den kalkacak olan son araç saat 19:30'da hareket edecektir.Karaburun'dan kalkacak son araç ise saat 19:00'da hareket edecektir.

  Whatsapp Mesaj Hattımız Devrede! DETAY
  Whatsapp Mesaj ...

  Mordoğan severleri bir araya topladığımız sitemizde bugünden itibaren bizlere ulaşabileceğiniz canlı destek hattımızı sitemizin sağ alt tarafında görebilirsiniz.Bunun dışında bizlere cep telefonunuz üzerinden whatsapp uygulaması ile de anında ulaşabilirsiniz.Peki bizlere canlı ulaşarak ne yapacaksınız? Firmanızın sitemize eklenmesini talep edebilir ve gerekli bilgileri bu bölümden ulaştırabilirsiniz. Reklam taleplerinizi buradan iletebilirsiniz. Sitemiz hakkında görüşlerinizi buradan paylaşabilirsiniz Mordoğan hakkında bizilere haberlerinizi ulaştırabilir ve sesinizi başta Mordoğan'lılar olmak üzere tüm Dünyaya duyurabilirsiniz.  

  İdris Azman Vefat Etmiştir DETAY
  İdris Azman Vefat ...

  Eğlenhoca eşrafından İdris Azman Azman vefaat etmiştir, Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun, Cenazesi 06 Ekim Cumartesi öğle namazını müteakip defnedilecektir.Allah rahmet eylesin.    

  Mordoğan Ova Yolunda Feci Kaza DETAY
  Mordoğan Ova ...

  Mordoğan Ova Yolu mevkiinde bu sabah meydana gelen kazada 2 kişi ağır şekilde yaralandı.Çöp kamyonuna arkadan çarpan araç,aracın arkasında emekçi olarak çalışan 2 kişiyi yaraladı.Yaralıların durumu ciddiyetini korurken,arkadan .çarpan araç sürücüsü ise aniden fenalaşması  sonucunda kazanın olduğu iddaa edilmektedir.

  Mordoğan Sokakları! DETAY
  Mordoğan ...

  Mordoğan güneşin mor doğduğu,eşsiz tabiatıyla özellikle solunum yolu rahatsızlıklarında doktorların bile önerdiği o eşssiz belde.Aylardır bitmek bilmeyen koca bir şantiyeye dönüştü!Elbette tüm yapılanların Mordoğan'ın gelişmesi,alt yapısnın iyileştirilmesi için yapılmakta ancak nasıl olur da ara sokaklar aylarca bu halde bırakılabilir inanın aklım almıyor.Bahsettiğim sokaklar Mordoğan'ın köyünde yada uzağına düşen yerlerde değil tam tersi merkezin de yer alan sokaklar.Hele bir de tüm bunların üzerine yağmur yağdığında sokaklar resmen çamur deryasına dönüyor.Buradan yetkililere daha iyi,daha yaşanabilir bir Mordoğan için çağrıda bulunuyoruz.Bir an önce bu işin çözüme kavuşturulması gerektiğini önemle vurgulayarak Mordoğan'ımıza bu resmin yakışmadığını hatırlatmak istiyoruz. 

  Mordoğanda Planlı Elektrik Kesintisi DETAY
  Mordoğanda Planlı ...

  Mordoğan Mahallesi'nin tamamında bugün(03.03.2018) 11:00-12:00 arası trafo bakımı yapıalacağından dolayı elektrik kesintisi meydana gelecektir.Yine aynı gün içerisinde Çatalkaya Mevki,Mordoğan İskelesi,Ardıç Ve Azmak Kısmında 12:00-15:00 saatleri arasında tesis çalışması yapılacağı için elektrik kesintisi yapılacaktır. 05.03.2018 tarihinde ise HASEKİ-SARPINCIK-PARLAK-SALMAN-DENİZGİREN-KÜÇÜKBAHÇE-YAYLA-HAMZABÜKÜ-BADEMBÜKÜ-YENİASIR SİTESİ VE CİVARI-DENİZ KUVVETLERİ LOJMANI VE ÖZEL TRAFOLU ABONELER için 10:00-17:00 arası elektrik kesintisi uygulanacaktır. Açıklama Gediz Elektrik tarafından yapılmıştır.

  Abdullah Karadayı Hayatını Kaybetti DETAY
  Abdullah Karadayı ...

    Mordoğan'ın sevilen kişisi Karaburun Kösedere Köyü'nden  Abdullah Karadayı bugün hayatını kaybetmiştir.Yakınlarına,Sevenlerine başsağlığı dileriz.Cenazesi bugün (11.02.2018) öğle namazını mütakip Kösedere camiinden kaldırılacaktır.

  Kapanmak Bilmeyen Çukur! DETAY
  Kapanmak Bilmeyen ...

  Mordoğan'ı bu günlerde ziyarete gelirseniz kocaman bir şantiye gibi gelebilir size.Yollar yağmur yağarsa çamur,parke taşları kenarlarda ve neredeyse beldenin dört bir tarafı araçlar için tehlike saçıyor.Mordoğan'ın gelişmesi için yapılan bu alt yapı çalışmalarını tabiki de sonuna kadar destekliyoruz ancak yapılan kazı sonrasında düzeltmeleri yapmak bu kadar mı zor! Aşağı resimde gördüğünüz çukur 275 sokakta yaklaşık 1 aydır duruyor.Yoldan ne araba geçebiliyor ne de bir uyarı levhası söz konusu. İzsu yetkilileri ile yaptığımız telefon görüşmesinde kendileriyle ilgili olmadığı belirtilmektedir.Sokağı resmen çıkmaz sokağa çeviren bu görüntüyü böyle güzel bir beldeye herhalde hiç bir kimse yakıştıramaz.Umarım bir an önce yollarla beraber bu çukurlar da düzeltilir.  

  Cüneyt Limanı Kaybettik DETAY
  Cüneyt Limanı ...

    Karaburun Belediyesi Yazı İşleri Müdürü Cem Liman'ın kardeşi Cüneyt Liman yakalandığı amansız hastalık sonucu hayatını kaybetmiştir.Cenazesi 4 Şubat Pazar günü öğle namazını müteakip Mordoğan Merkez Camiden kalkacaktır. Ailesini,Sevenleri Ve Tüm Mordoğan'lıların Başı Sağolsun..

  İzmirin Nüfus Yoğunluğu En Düşük İlçesi Karaburun Oldu! DETAY
  İzmirin Nüfus ...

  İzmir'in en bakir ilçesi Karaburun son nüfus verilerine göre de İzmir'in en düşük nüfus yoğunluğuna sahip ilçesi çıktı.İzmir'in en küçük ilçesi Karaburun'un 2015 yılında 9403, 2016 yılında 9575 ve son nüfus sayımı 2017 yılında ise 9812 olarak çıkmıştır.Artış oranı ise 2016 yılında %2 iken 2017 yılında %3 olarak olduğu görülmüştür.Son yıllarda İzmir'e göçün artmasının da etkisiyle az da olsa bu durumdan Karaburun ilçesinin de etkilendiğini söylememiz mümkündür. Bunun dışında İzmir'in en büyük nüfus yoğunluğu açısından ilçesi birinci sırada Buca ,ikinci sırada ise Karabağlar yer aldı.

  Mordoğan Köyü Doğal Ürünler Pazarı DETAY
  Mordoğan Köyü ...

  Günümüz de maalesef gerçek anlamda doğal ürünlere ulaşmak daha da zor hale gelmiştir.Mordoğan'da yaşayanlar yada Mordoğan'ı ziyaret edenler için ise bu durum böyle değil! Hem ucuz hem de doğal ve yerel ürünlere ulaşmak için Mordoğan Köyü'nü ziyaret etmeniz yeterlidir.Mordoğan Merkeze yaklaşık 3 km uzaklıkta olan köyde birbirinden farklı ve lezzetli bir çok doğal ürünü bulabilirsiniz. Her Cuma,Cumartesi Ve Pazar günü açık olan bu tezgahlar siz değerli ziyaretçilerini beklemektedir.    

  Mordoğanda Elektrik Kesinitisi DETAY
  Mordoğanda ...

  Mordoğan ve Karabrun Yarımadasının birçok bölümünde 27 Ocak 2018 Cumartesi akşamı itibariyle elektirik kesintisi gerçekleşti.Yetkililere ulaştığımızda yaklaşık 1 saat süren elektrik kesintisinin Urla'da enerji nakil hatlarında yaşanan bir arızadan dolayı olduğunu öğrendik.Yaklaşık 1 saat süren kesinti sonrasında bölgeye yeniden elektrik verilmeye başlanmıştır.